Pn-Pt: 9.00 - 17.00
+48 (32) 445 33 36
info@evertop.pl

Warszawski Uniwersytet Medyczny

II Zakład Radiologii Klinicznej

Zespół II Zakładu Radiologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kierowany przez prof. dr hab. med. Olgierda Rowińskiego posiada kategorią naukową A jest jednym z największych, wiodących zakładów radiologii w Polsce. Rocznie w Zakładzie wykonywanych jest łącznie ponad 100.000 badań i zabiegów diagnostycznych. Na uwagę w kontekście projektu zasługują:

Pracownia Ultrasonografii, gdzie obok wykonywanych podstawowych badań ultrasonograficznych, rozwija się i udoskonala metody ultrasonografii dopplerowskiej i zabiegowej (zabiegi ablacji guzów wątroby, drenaże dróg żółciowych, biopsje cienkoigłowe, monitorowanie wewnątrzwątrobowych zespoleń wrotno-systemowych – TIPSS),

Pracowni Tomografii Komputerowej wykonującej podstawowe badania tomograficzne narządów wewnętrznych, rozwija się i udoskonala metody planowania stenografów aortalnych na potrzeby chirurgii naczyniowej (a także ich późniejszej kontroli), wirtualnej endoskopii przewodu pokarmowego i drzewa tchawiczo-oskrzelowego. Badania tomografii komputerowej znajdują szczególne zastosowanie w diagnozowaniu układu naczyniowego, w tym również serca i tętnic wieńcowych oraz planowania endowaskularnego leczenia tętniaków wewnątrzczaszkowych.